SLK

Slovenský Leonberger Klub

Členmi Slovenského leonberger klubu sme už od roku 2000 a to ešte za predsedovania zakladateľa SLK Martina Klačka, ktorý nás motivoval a nasmeroval k chovu leonbergrov. Na začiatku sme mali jedného leonbergra Crizly Zlatá Labka (od roku 1993), ktorý bol náš miláčik a ani vo sne nás nenapadlo, že aj my budeme mať tú česť venovať sa chovu týchto nádherných psov. 

V roku 1997 sme sa zúčastnili prvej Medzinárodnej výstavy psov v Nitre, kde CRIZLY vyhral celé plemeno a dokonca porazil aj psa pán Klačka. Nevedeli sme o koho sa jedná a pre nás to bol len taký rodinný výlet. O 3 roky neskôr, keď sme zháňali šteniatko leonbergra sme náhodou natrafili na pána Klačka a on sám bol prekvapený, že sme u neho skončili. Bolo to naozaj zaujímavé, keď nám ukázal video z danej výstavy pred 3 rokov a smial sa, že si spomína ako Milan Pleško st. predvádzal Crizlyho a ani nevedel čo má robiť a vyhral.

Od pána predsedu Klačka sme si vtedy kúpili nášho nového miláčika JON Dunajská Lužná a tiež sme sa stali členmi Slovenského leonberger klubu. Vtedy bolo členské iba 100 SK na rok, čo je okolo 3,30€. Pán Klačko bol čestný predseda SLK a nevyberal zbytočné vysoké poplatky ako to je teraz.

V roku 2010 sa členom SLK stal aj Dušan Pleško a následne bol zvolený za Tajomníka SLK na obdobie 2011 - 2014. Ako Tajomník SLK sa snažil zmierniť napäté vzťahy v klube a taktiež prispel k zlepšeniu klubu a to tým, že vypracoval nové smernice klubu, kedže vtedajší stav bol katastrofálny. Vypracoval nové Stanovi SLK, Bontitačný poriadok, Chovateľský poriadok a tiež disciplinárnu smernicu. Okrem toho bol aj správcom webstránky klubu a tiež založil a spravoval klubovú Fanpage na Facebooku.

Pozrite si naše príspevky, ktoré sa týkaju SLK.

Základne dokumenty SLK, ich vývoj s komentárom a pripomienkami:

Naše návrhy na zlepšenie SLK a iné dôležité články: