Search

Spáchal zamestnanec Ministerstva Vnútra SR trestný čin počas mimoriadnej situácie na Slovensku?

Updated: May 16

Videozáznamy z napadnutia:
Email od Ing. Miroslava R. z 16. 2. 2021 9:20


Dobrý deň,

bohužiaľ ešte žiadne rozhodnutie nemám. V máji po oznámení na polícií sa nič nedialo, v októbri prišlo predvolani na obvodný úrad - priestupkové konanie. Tam sme aj s manželkou vypovedali, Sarkócyovci a Jarábek sa na termín nedostavili. Pracovníčka sa dušovala ako ich vypočuje aj pomocou predvedenia a ešte ako svedka sme uviedli našu plnoletú dcéru a tiež doplnili viaceré skutočnosti - zničenie vzduchovky, že boli bez rúšok (vtedy sa nemohlo opustiť svoj pozemok bez rúška) a tiež sme namietali že to nie je priestupok ale v trojici - hromadne a organizovane v skupine nás napadli na vlastnom pozemku a porušili domovú slobodu, čo by mal byť trestný čin.


Potom vypovedala moja manželka a ako mi hovorila, pri jej výpovedi Sarkócyovú že tá riešiteľka priestupku Patra Skokánková spoznala, že je to najobľúbenejšia učiteľka jej dcérky v škôlke a od toho sa asi odvíja ďalšie riešenie - neviem nič, volal som tam aj 10-krát v januári, stále tam nebola (alebo sa zatajovala), že jej odkaz nechali aby mi volala, na maily že ako to uzavrela (či to posunula na políciu alebo to rieši alebo už potrestala) mi nikdy neodpovedala. Dcéru nepredvolali ako svedka, nič neviem ako to pokračuje. Keď budem mať viacej času, asi napíšem nejaké oficiálne oznámenie aj na prokuratúru a priložím videozáznam, ktorý sa samozrejme nikto nechcel vidieť, nikto z polície si ho nevyžiadal na objasnenie, možno to niekto začne riešiť.


Ale pred 5 rokmi nám Sarkocy podnapitý vbehol do dvora a nadával, nechcel odísť, mali sme to aj na mobile natočené ale keď potom bol ale dva roky kľud, som to zmazal, čo bola chyba.


Agresívny samozrejme bol, nemohli sme chodiť do sadu lebo vždy tam boli a niečo vykrikovali, ustalo to až teraz po incidente, keď už vedia, že tam máme kamery.


Na súde som ochotný svedčiť, aj manželka, kľudne ma môžete uviesť do svedkov, môžem im tam prerozprávať všetko čo robili za posledných 30 rokov aj to ako sa na začiatku natlačili do 8 metrovej záhumienky, ktorú už kúpili s úmyslom zabrať susedné pozemky nám a Vám, lebo na tak úzkej roli nemal ako dom stáť. Mám aj geometrický plán keď legalizovali tú prístavbu vzadu ako sa zasa 70 cm do nášho pozemku natlačili a stále je stavba na našom pozemku.


Nevedel som meno policajta, len som to vtedy na ulici počul ako sa s ním Sarkócy bavil.


M.Rojko


Email o poskytnutie informacie z 15. 2. 2021 14:02


Dobry den,


rad by son Vas poprosil o rozhodnutie v tom vasom napadnuti aby sme ho mohli pripadne predlozit ako dokaz. Mohli by ste mi prosim zaslat to video z napadnutia vo vyssej kvalite?


Mama mi spominala, ze Vas Sarkocy uraza a po vas vykrikuje. Mate nieco z toho nahrate na video/zvukovy zaznam?


Bol Ing. Slavomir Sarkocy niekedy agresivny k vam alebo clenom vasej rodiny?

Ak ano, ste ochotny to dosvadcit na sude?

Viete ako sa vola ten policajt, ktoreho dcera robi/robila v Emersone?


Dakujem,


Dusan Plesko


Email od Ing. Miroslava Rojka z 4. 10. 2020 21:24


Dobrý deň pán Pleško,

skutok bol zaznamenaný dvomi kamerami, ale jedna je na dome, čo bolo 30 metrov, takže aj keď sa jedná o FullHD záznam, je to menej zreteľné na tú vzdialenosť a druhá kamera v sade zasa zle ostrila, nakoľko tá je do diaľky a toto bolo rovno pod ňou. Aj tak som sa pokúsil záznam zlepšiť, posielam odkazy priamo na videá vystrihnuté z originálu, nie nahraté na mobil z monitora, takže by mali byť trocha lepšie.


Čo sa týka polície, odkedy sme dali oznámenie v ten večer rovno po napadnutí (začiatkom mája), nikto nás nekontaktoval, záznam z oznámenia nám nedali ani nedovolili si odfotiť, neprišli ani po video, ktoré som im v zázname spomínal a až pred dvoma týždňami prišlo predvolanie z obvodného úradu, že chcú vypočuť ohľadom priestupku vykrútenia mojej ruky Pavlom Jarábkom a Sarkócyovcov volajú ako svedkov. Prejednanie je zajtra, t.j. pondelok.

Záznam teda nikto okrem Vás nevidel, možno je to aj výhoda, že ak zajtra budú vypovedať nepravdivo a vymýšľať si (možno budú myslieť že záznam nie je), tak potom ho doložím - až po prejednaní budem prezentovať záznam a žiadať aby vec bola navrátaná polícií, nakoľko vôbec nie je spomenuté porušovanie domovej slobody, napadnutie v skupine atď.. Uvidím, či to dokážem posunúť na riadne prešetrenie, alebo má Pavol jarábek ako zamestnanec ministertva vnútra, ktorý sa staral o policajné rekreačné objekty, také kontakty, že to preto Stará Turá vôbec nevyšetrovala.


Zatiaľ som sa o postupe neradil zo žiadnym právnikom, nakoľko nechceme na tom tráviť veľa času, skôr zabudnúť a nič s nimi nemať, je to stratený čas s nejakou spodinou, ktorej ide len o vyvolávanie konfliktov, sa zapodievať. Dúfame aspoň, že ak dostanú aspoň nejakú pokuitu, vyvarujú sa v budúcnosti aspoň chodeniu do nášho sadu. Prípadne ak máte nejaký námet, ako to posunúť na lepšie prešetrenie bez nejakej väčšej časovej straty, akému orgánu to poslať, môžete mi poradiť.


Preto Vám ani neviem dať číslo spisu, neviem či vôbec existuje alebo to len preposlali na priestupokové konanie do NM.


Tu sú odkazy na dúfam že trocha lepší záznam.


https://rojko.strangled.net/s/WEoF3Rkme3QMjdc

https://rojko.strangled.net/s/SaHy99Cjpgp6Mbz


Tu som si písal pár koentárov k videu, ako to asi prebiehalo:


začiatok 18:23:25 - v skutočnosti 20:00

18:26:35 utekajú morky

18:28:30 prišli ďalšie morky

18:31:30 ide pre palicu

18:32:45 vošla nám do sadu vykrikovať a on zaháňa sliepky

18:33:25 išiel som pozrieť či už sú preč

18:33:55 napadol ma

18:34:35 uteká s palicou do dvora a stupil mi na vzduchovku

18:36:55 idú mi kradnúť vzduchovku, upozorňujem ich na kameru

18:37:25 pustili sa do mňa dvaja

18:37:35 škrtí ma, padám na zem a pokračuje

18:37:49 hádže vzduchovku k nim

18:38:35 idú zasa k nám

18:44:40 zať Jarábka ide obzerať, kde sú kamery


Ešte v prílohe posielam lekársky záznam, ak by ste to chceli ukázať na súde.


Zajtra sa možno dozviem viac, čo sa vyšetrovalo.


S pozdravom

Ing. Miroslav RojkoEmail o poskytnutie informacie z 17. 9. 2020 11:45


Dobrý deň pán Rojko,


veľmi ma znepokojili správy o fyzickom útoku na Vašu osobu za prítomnosti Vašej manželky a detí. Rád by som Vás požiadal o číslo vyšetrovacieho spisu a o kópiu uznesenia orgánov činných v trestnom konaní vo veci, aby sme ich mohli doložiť ako dôkaz v súdnom spore Sarkócy v. s. Pleškoví, a taktiež videozáznam, ak ho máte v lepšej kvalite, ako ste nám ho už poslali, nakoľko predmetný videozáznam taktiež potrebujem doložiť ako dôkaz.


S pozdravom


Mgr. Dušan Pleško

právny zástupca rodiny Pleškovej

39 views0 comments

Recent Posts

See All